Jdi na obsah Jdi na menu
 


Halové Mistrovství ČR Jablonec nad Nisou

25. 4. 2009

 V sobotu 25.dubna proběhl 23.ročník halové soutěže v disciplínách požárního sportu „Hala Jablonec nad Nisou 2009“, který již tradičně každým rokem zahajuje hasičskou soutěžní sezónu. Soutěž je zároveň halovým mistrovstvím České republiky dobrovolných hasičů v běhu na 100m s překážkami jednotlivců a ve štafetě 4x100m s překážkami družstev. Obrazek

 

Halového mistrovství se s úspěchem zúčastnily loňské mistryně České republiky v požárním sportu, ženy SDH Chválenice. Z celkového počtu 119-ti závodnic včetně kompletní republikové špičky se na předních místech umístily hned dvě chválenické závodnice. Stříbrnou medaili vybojovala Lucie Hirmerová (viz.foto níže v pravo), 4.místo pak Blanka Králová.

Obrazek

 

 

 

 

Celkové umístění: 3.Šenkyříková,1.Čekalová,2.Hirmerová

 

ObrazekDo jednadvacátého místa v celkovém pořadí se umístilo ještě dalších šest chválenických děvčat, v pořadí 10.Jana Škalová, 12.Alena Kaslová, 15.Andrea Nolčová, 16.Tereza Aiblová, 19.Vlasta Michalovičová a 21.Barbora Boukalová.

 

ObrazekJeště lépe se děvčatům dařilo ve štafetách družstev na 4x100m s překážkami, kde první chválenická štafeta ve složení Hirmerová-Králová-Nolčová-Michalovičová s přehledem zvítězila v novém národním halovém rekordu časem 66,70s. Druhá štafeta ve složení Aiblová-Alblová-Boukalová-Kvíderová obsadila pěkné 5.místo ze 16-ti zúčastněných štafet.

 

 

ObrazekZa zmínku ještě stojí to, že v kategorii muži padl halový národní rekord v běhu na 100 m překážek. Jeho hodnotu 16,02 s zaběhl Jakub Pěkný (SDH Horní Poříčí). 

3.místo Mrozovski, 1. Pěkný, 2. Maňas

ObrazekDalší rekord haly padl  i ve štafetě 4x100m v kategorii muži a to družstvu z SDH Horní Poříčí. Ve složení Roháč - Novotný - Pěkný - Hnízdil. Hodnota rekordu je 56,94 s.

  

 

 VÝSLEDKY - ZDE

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE ZE ZÁVODU - ZDE

 

Nejbližším závodem, který chválenické družstvo čeká, je 1.kolo Českého poháru v běhu jednotlivců na 100m s překážkami, které proběhne již 9.května v areálu HZS v Plzni na Košutce. Dále budou následovat postupové soutěže v požárním sportu družstev – okresní a krajské kolo, další závody Českého poháru v běhu na 100m s překážkami jednotlivců, soutěže Západočeské hasičské ligy v požárním útoku a případně některé další memoriálové soutěže v požárním útoku.

 

Náhledy fotografií ze složky Jablonecká hala 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář